Ondřej Pivec vydává nové CD!

Přidáno uživatelem

Varhaník, klávesista, skladatel a aranžér Ondřej Pivec zakotvil na české jazzové scéně před cca osmi lety především jako kapelník vlastního souboru Organic Quartet, s nímž vydal dvě alba (Don't Get Ideas, 2006; Never Enough, 2007) a za první z nich získal ocenění Anděl v žánrové kategorii Jazz a Blues. Pivcovy původní především jazzové vlivy se díky jeho postu hudebního ředitele ve dvou kostelech v Harlemu významně obohatily o vlivy „černé“ hudby a jejích subžánrů, jako je funk, soul, RNB a pochopitelně též populární hudba. Na aktuálním albu THE GREEN CARD ALBUM (název mimochodem signalizuje předpokládané trvalejší sepjetí Pivce se Spojenými státy), které label Animal Music vydal těsně před Vánoci 2013, Pivec kombinuje všechny uvedené vlivy a jazzovou polohu varhanního tria (Paul Bollenback – kytara, Adam jackson – bicí) občas obohacenou o dechové nástroje (Karel Růžička ml. – saxofon) zde doplňuje o skladby spadající více do světa „černé“ pop music; dle Pivcových vlastních slov jde o jeho „rozlučku s jazzem“: „Momentálně toho dělám hodně ve více hudebních žánrech, dřív jsem se věnoval jen jazzu, ale teď je toho mnohem víc, hlavně gospel a r'n'b a v podstatě hraju i popík. Takže jsem chtěl, aby album reprezentovalo vše, čemu se věnuji. Nechtěl jsem ale, aby to vyznělo jako změť a myslím si, že jsem protáhl linku napříč styly, takže to všechno hezky splyne dohromady. Je to také poprvé, co mám na desce zpěváky, přibližně polovina věcí je zpívaná.“ 

Když mě Petr Ostrouchov oslovil s tím, že by rád vydal moji profilovou desku, měl jsem obrovskou radost. Okamžitě jsem souhlasil, i když jsem tušil, že to asi nebude nejjednodušší projekt. Chtěl jsem se posunout směrem k hudbě, kterou se v NY už pár let zabývám, tedy r'n'b a gospelu. Trochu jsem si tím zavařil, neboť jsem oslovil lidi, se kterými tu sice hrávám, ale jsou velmi vytížení. Měsíc před domluveným natáčením mi bubeník odjel na šňůru s Aliciou Keys a zpěváci zase s Wyntonem Marsalisem, takže jsme naplánované natáčení museli o dva měsíce posunout,“ říká Pivec.

Předpokládá se, že v období dubna nebo května 2014 se v Praze uskuteční výjimečný koncert Ondřeje Pivce, na němž by album mělo být představeno a pokřtěno. 

Eliška Podskalská (5)
redaktor/ka JazzBlog.cz
Komentáře
Článek nemá žádné komentáře. Napište první :-)
Komentovat můžou jen přihlášení čtenáři. Přihlašte se/registrujte se pomocí formuláře v pravém sloupci.


Můj JazzBlog.cz

user pass
Po přihlášení můžete navrhnout článek, který vám tu chybí!

Vyhledávání

Partneři a sponzoři

ONEbit hosting - spolehlivý webhosting s vysokou dostupností a garancí zálohy dat Spolupracujeme s Kytary.cz

Zapojte se

Chcete se stát redaktorem? Máte nápad jak nás podpořit? Pište na email info@jazzblog.cz, jistě najdeme společnou řeč!

Nebo se registrujte a rozšiřte naší čtenářskou komunitu o svou aktivitu.